Język francuski Katowice | Kim jesteśmy?

Już od 15 października ruszamy z nowym semestrem! Nasza szkoła to przede wszystkim małe, maksymalnie 4-osobowe grupy, zajęcia z native-speakerami, rodzinna atmosfera, indywidualne podejście do każdego ucznia i zajęcia w centrum miasta!

Język francuski Katowice | Gdzie mieści się nasza szkoła?

Nasza siedziba mieści się przy ulicy Skłodowskiej-Curie 15, czyli 2 minuty spacerem od dworca, 5 minut od Galerii Katowickiej i 10 minut od Rynku 🙂

Język francuski Katowice = Le Rêve

Głównym celem naszej szkoły jest nastawienie na komunikację.
Podczas zajęć w Le Rêve na każdym poziomie zaawansowania najwięcej czasu zawsze poświęcamy na mówienie.
Oczywiście, ćwiczymy również francuską gramatykę, pisanie czy czytanie tekstów, ale 70% zajęć w naszej szkole to przede wszystkim praktyka. Dla nas najważniejsze jest, aby uczeń zrozumiał dany temat, a nie wertowanie podręcznika, bez względu na to, czy ktoś zrozumiał zagadnienie, czy też nie. Wszystkich traktujemy indywidualnie i jeżeli ktoś chce odrobić zajęcia, na których go nie było, może przyjść na inne zajęcia na tym samym poziomie i nadrobić materiał. W ofercie Le Rêve są również zajęcia z fonetyki, konwersacje i warsztaty gramatyczne. Mamy podział na grupy studenckie, dla dorosłych, dla dzieci oraz dla seniorów.

Ucząc się w grupach 4-osobowych, uczniowie szkoły języka francuskiego Le Rêve robią bardzo szybkie postępy. Kadra nauczycielska złożona jest z osób młodych, ale już doświadczonych w nauczaniu. W Le Rêve uczą także native speakerzy, dzięki którym nauka francuskiego jest dużo bardziej efektywna. Pracujemy na programie autorskim, dostosowanym do tak małej ilości osób w grupach.