O nas

ind

Co nas wyróżnia? | Szkoła francuskiego Wrocław i Kraków

Le Rêve to jedyna szkoła języka francuskiego w Polsce, w której wszystkie grupy są maksymalnie 4-osobowe. Kurs języka francuskiego we Wrocławiu i Krakowie może ruszyć w każdej chwili, jeżeli tylko zbiorą się 3 osoby na tym samym poziomie.

Gdzie organizujemy kursy języka francuskiego? Szkoła francuskiego Wrocław, Kraków

Posiadamy oddziały w dwóch miastach: we Wrocławiu, Krakowie. Szkoła języka francuskiego Le Rêve powstała we Wrocławiu w 2011 roku. Od tego czasu systematycznie się rozwijamy. 

Co jest dla nas najważniejsze? 

Głównym celem naszej szkoły jest nastawienie na komunikację.
Podczas zajęć w Le Rêve na każdym poziomie zaawansowania najwięcej czasu zawsze poświęcamy na mówienie.
Oczywiście, ćwiczymy również francuską gramatykę, pisanie czy czytanie tekstów, ale 70% zajęć w naszej szkole to przede wszystkim praktyka. Dla nas najważniejsze jest, aby uczeń zrozumiał dany temat, a nie wertowanie podręcznika, bez względu na to, czy ktoś zrozumiał zagadnienie, czy też nie. Wszystkich traktujemy indywidualnie i jeżeli ktoś chce odrobić zajęcia, na których go nie było, może przyjść na inne zajęcia na tym samym poziomie i nadrobić materiał. W ofercie Le Rêve są również zajęcia z fonetyki, konwersacje i warsztaty gramatyczne. Mamy podział na grupy studenckie, dla dorosłych, dla dzieci oraz dla seniorów.
 
Ucząc się w grupach 4-osobowych, uczniowie szkoły języka francuskiego Le Rêve robią bardzo szybkie postępy. Kadra nauczycielska złożona jest z osób młodych, ale już doświadczonych w nauczaniu. W Le Rêve uczą także native speakerzy, dzięki którym nauka francuskiego jest dużo bardziej efektywna. Pracujemy na programie autorskim, dostosowanym do tak małej ilości osób w grupach.

Czy Le Rêve to tylko nauka?

 
W Le Rêve, oprócz nauki, proponujemy również wiele zajęć pozalekcyjnych, organizujemy również wiele imprez tematycznych, na przykład Fiestę Francusko-Hiszpańską, Wrocławską Językową Grę Miejską, warsztaty kulinarno-językowe, a także wyjazdy do Francji na obozy letnie.
Ślimak tłumaczy. to nasza strona Facebookowa, na której publikujemy posty dotyczące gramatyki języka francuskiego oraz odpowiadamy na Wasze pytania! 🙂